Bieżąca SONDA: Co sądzisz o grze Wasteland 2?
KONKURSY PATRONUJEMY KOMERCHA
Szukaj>> | Archiwum >>
23 listopada 2017
Przecena na gry z serii Fallout i Metro na Steam - 11:44 - Wrathu
Ilustracja do nowiny 'Fallout za darmo na Steam!'
Z okazji Czarnego Czwartku na Steam do 28 listopada trwa wielka przecena na liczne tytuły, w tym całą serię Fallout, z wyjątkiem Fallouta 4 VR. Ponieważ niedawno w sklepie wprowadzono ceny w złotówkach, promocje są potencjalnie tym bardziej korzystne.

 • Fallout, Fallout 2 i Fallout Tactics osobno po 11,24 zł, razem 22,49 zł

 • Fallout 3: Game of the Year Edition 44,99 zł

 • Fallout New Vegas Ultimate Edition 44,99 zł

 • DLC do Fallout New Vegas: Dead Money, Honest Hearts, Old World Blues, Lonesome Road osobno po 11,99 zł; Courier's Stash 2,99 zł, Gun Runners' Arsenal 5,39 zł

 • Fallout 4 64,99 zł, Game of the Year Edition 124,95 zł, Season Pass 109,99 zł

 • DLC do Fallout 4: Automatron 26,99 zł, Far Harbor 65,99 zł, Nuka-World 53,99 zł, Warsztaty po 11,99 zł


 • Seria Fallout na Steam - link do sklepu.


  Co więcej, dostępny jest też Metro Redux Bundle - czyli Metro w odświeżonym wydaniu graficznym. Obie części -75% zniżki.

 • Metro 2033 Redux - 17,99 zł

 • Metro Last Light Redux - 17,99 zł


 • Metro Redux na Steam - link do sklepu.

  Podgląd newsa | Skomentuj newsa

  19 listopada 2017
  Blade Runner 2049 - recenzja #3 - 11:15 - Wrathu
  Ilustracja do nowiny 'Blade Runner 2049 - recenzja #3'
  O to i trzecia, schronowa recenzja filmu Denisa Villeneuve Blade Runner 2049.

  To, co pierwsze rzuciło mi się w oczy, to przemyślane, olśniewające geometryczną perfekcją, misternie skomponowane kadry (z których pojedyncze stopklatki mogłyby być dziełami sztuki samymi w sobie) przy akompaniamencie potężnego, wszechogarniającego podkładu muzycznego z elektronicznym posmakiem. Mimo wyraźnych, jaskrawych kolorów, widocznych również na plakatach, Blade Runner 2049 wydał mi się dużo bardziej mroczny od starszego o trzydzieści pięć lat Łowcy Androidów Ridleya Scotta. Niby to wszystko jest znajome, ale jakieś inne. Kopiowanie całych sekwencji z oryginału? Fanserwis? Granie na nostalgii? Zapomnijcie. Czy kontynuacja aby na pewno wpadła we właściwe ręce?

  Całość recenzji pod tym linkiem.

  Podgląd newsa | Skomentuj newsa

  18 listopada 2017
  Sobota ze Schronem - 15:47 - nie wiem

  Zarząd 2017

  Raz na jakiś czas warto się spotkać w schronowym gronie. My się spotkaliśmy, a jeżeli ktoś z naszych czytelników z Gdańska chce się do nas przyłączyć, to zapraszamy do Browarni w Hotelu Gdańsk.

  Podgląd newsa | Skomentuj newsa

  16 listopada 2017
  Już 22 listopada 'Tekst' - najnowsza książka Dmitrija Głuchowskiego - 23:08 - Squonk
  Ilustracja do nowiny 'Już 22 listopada 'Tekst' - najnowsza książka Dmitrija Głuchowskiego'
  Informacja prasowa od Wydawnictwa Insignis.

  Trafiający do księgarń 22 listopada Tekst jest pierwszą powieścią realistyczną Dmitrija Głuchowskiego, autora bestsellerów Metro 2033/2034/2035, Futu.re i Czas zmierzchu oraz zbioru opowiadań Witajcie w Rosji. To proza na styku thrillera, kryminału, noir i dramatu.

  Polska jest pierwszym krajem na świecie, w którym ukazuje się przekład tej powieści.

  W najnowszej książce Głuchowski sięga po motywy typowe dla klasyków literatury rosyjskiej, przenosząc je do współczesności i reinterpretując w na wskroś nowoczesny sposób. Bezsensowna zemsta i niemożliwa miłość. Wina. Niesprawiedliwa kara. Konflikt bohaterów zmagających się ze standardami moralnymi i etycznymi w społeczeństwie wyznającym kult przetrwania najsilniejszych. Odebrałeś mi przyszłość? Ja zabiorę ci twoją.

  [Czytaj całość newsa]

  Podgląd newsa | Skomentuj newsa

  29 października 2017
  Blade Runner (Łowca androidów) - recenzja #2 - 12:45 - Squonk
  Ilustracja do nowiny 'Blade Runner (Łowca androidów) - recenzja #2'
  Wyniki finansowe na dzień 27 października, dla filmu Blade Runner 2049 według serwisu Box Office Mojo wyglądają następująco:
  - 78 525 785 $ przychodu w Stanach Zjednoczonych,
  - 119 862 543 $ przychodu na świecie.

  Sumaryczna kwota 198 388 328 $ nie trafi w całości oczywiście do producentów filmu, więc przy kosztach produkcji wynoszących 150 mln $, dzieło Denisa Villeneuve jest na razie finansową klapą. Czy również artystyczną?

  Remake’i, rebooty, kontynuacje, tym stoi dziś Hollywood. W masie filmów bzdurnych, głupich, nielogicznych, niepotrzebnych raz na jakiś czas zdarzy się coś godnego uwagi. A już sporadycznie film, którym będzie się można delektować i smakować go jak dobry trunek. Nawet jeśli nie będzie on samoistnym, oryginalnym pomysłem, lub filmową adaptacją literackiego pomysłu, a właśnie kontynuacją. Rozwinięciem Łowcy androidów, filmowego arcydzieła Ridleya Scotta.

  A tu całość tekstu.

  Całość recenzji pod tym linkiem.

  Podgląd newsa | Skomentuj newsa

  28 października 2017
  Geostorm - recenzja - 3:23 - Squonk
  Ilustracja do nowiny 'Geostorm - recenzja'
  Film w stylu Rolanda Emmericha, zrobiony przez ludzi od lat z nim współpracujących, choć bez jego fizycznej obecności. Czy ma to sens? Czy to się może udać?

  Tak, jeśli odpowiedzią będzie może i trochę naciągana koncepcja, że obecność w procesie produkcji Geostorm Jerrego Bruckheimera, wprowadziła w ten obraz powiew dobrego, rozrywkowego kina sensacyjnego.

  W latach 90. XX wieku, w kinematografii pojawiły się komputerowe efekty graficzne. Twórcy dostali do rąk narzędzia pozwalające na realizację sugestywnych obrazów i wizji. A także na zmianę świata. Przynajmniej tak im się wydawało. Jednym z takich filmowców, który chciał “bawić i naprawiać” jest pochodzący z Niemiec reżyser i scenarzysta Roland Emmerich.

  A dalej nie jest więc aż tak źle.

  Całość recenzji pod tym linkiem.

  Podgląd newsa | Skomentuj newsa

  26 października 2017
  JSawyer mod do Fallouta New Vegas - polska wersja - 23:21 - Squonk
  Ilustracja do nowiny 'JSawyer mod do Fallouta New Vegas - polska wersja'
  Przełom września i października, to sentymentalnie ważny okres dla każdego fana gier z serii Fallout. 30 września przypada premiera pierwszego Fallouta, zaś 19 października na świecie i 22 w Polsce, swoją premierę miał Fallout New Vegas. Zaś jakby tego było mało, to 23 października dokładnie za 60 lat, rozpocznie się Wielka Wojna...

  😓

  Uff! Tyle emocji, tyle wrażeń. A tymczasem nasz czytelnik Matt przygotował polską wersję moda JSawyer właśnie do Fallout New Vegas. Redaktor Wrathu mówi o nim tak:

  Jest to mod zwiększający trudność i realizm, zmieniający różne parametry, by odmienić rozgrywkę tak, jak wyobrażał to sobie Josh Sawyer. Na pewno mogą go wypróbować osoby, które chcą przejść FNV jeszcze raz, ale z zupełnie innymi odczuciami.

  Warto więc spróbować 😉

  JSawyer mod - opis na Fallout Gamepedia
  JSawyer mod PL - plik .esp

  Podgląd newsa | Skomentuj newsa

  21 października 2017
  Blade Runner (Łowca androidów) - recenzja - 22:06 - Squonk
  Ilustracja do nowiny 'Blade Runner (Łowca androidów) - recenzja'
  Sporym eufemizmem byłoby powiedzieć, że goszczący jeszcze na ekranach kin film Blade Runner 2049 okazał się sukcesem. Finansowym - uściślając. Historia więc się powtórzyła, idąc tropem jakim przeszedł film...

  Łowca androidów, film z 1982 roku w reżyserii Ridleya Scotta, z Harrisonem Fordem w roli głównej. Arcydzieło X muzy, klasyk kina fantastyczno-naukowego, uch, och, ach. I co najciekawsze: to wszystko jest prawda. Ale bym sam to zrozumiał, a nie sugerował się zdaniem innych, musiało minąć trochę lat. No i musiała pojawić się kontynuacja mająca trochę przekorny, ale merytorycznie uzasadniony dopisek 2049.

  Cofnijmy się więc do czasów sprzed 35 lat.

  Całość recenzji pod tym linkiem.

  Podgląd newsa | Skomentuj newsa

  17 października 2017
  Afterbomb RPG potrzebuje wsparcia - 22:04 - Squonk
  Ilustracja do nowiny 'Afterbomb RPG potrzebuje wsparcia'
  Informacja prasowa od wydawcy gry fabularnej Afterbomb Madness.

  Dalszy rozwój postapokaliptycznej gry fabularnej Afterbomb Madness stanął pod znakiem zapytania. Oficjalna strona zawiesiła działalność. Mimo to ten system RPG może dalej się rozwijać o ile przynajmniej garstka osób zechce go choćby symbolicznie wspierać. W tym celu został uruchomiony profil na Patronite patronite.pl/afterbomb. Można tam nieodpłatnie pobrać podręcznik oraz dodatki dostępne w formie PDF oraz obejrzeć filmy o RPG z kanału YouTube autora systemu.

  Podsumowując, los gry Afterbomb Madness jest w rękach fanów.

  Podgląd newsa | Skomentuj newsa

  15 października 2017
  Blade Runner 2049 - recenzja - 23:58 - Veskern
  Ilustracja do nowiny 'Blade Runner 2049 - recenzja'
  Blade Runner 2049 już od pierwszej zapowiedzi był filmem, którego widmo premiery wzbudzało we mnie autentyczny strach. Zwłaszcza w morzu ostatnich hollywoodzkich porażek nie potrafiłem uwierzyć, że film tak misternie i subtelnie poprowadzony jak Łowca Androidów może kiedykolwiek otrzymać godną kontynuację.

  Należy też zadać sobie pytanie czy jakakolwiek kontynuacja wątków rozpoczętych w klasycznym filmie Ridleya Scotta w ogóle jest potrzebna - na to pytanie stara się znaleźć odpowiedź reżyser genialnych Arrival i Sicario, Denis Villeneuve. Czy reżyser podołał - niemożliwemu w moich oczach - zadaniu, i stworzył film godny noszenia nazwy Blade Runner?

  Oryginalny Łowca Androidów jest w mojej opinii najwybitniejszym filmem science-fiction wszech czasów. Pięknym, melancholijnym, skłaniającym do refleksji, angażującym umysłowo i emocjonalnie dziełem sztuki. Stąd też wiadomość o nadchodzącym sequelu przyjmowałem z workiem soli, oraz ogromnymi obawami. Cały czas z tyłu głowy miałem myśl, że filmu tak wyjątkowego, jak Blade Runner nie można odtworzyć, polepszyć bądź po prostu kontynuować. Że w dzisiejszym kinie nie ma takiego reżysera, nie ma takich efektów, nie ma tylu godzin w tygodniu ani pieniędzy które dałyby równie wielkie i misternie zbudowane dzieło.

  Całość recenzji pod tym linkiem.

  Podgląd newsa | Skomentuj newsa

  11 października 2017
  Kuchnia Trzynastego Schronu: szpinak z makaronem i kurczakiem - 0:34 - Stary Wujek
  Ilustracja do nowiny 'Kuchnia Trzynastego Schronu: szpinak z makaronem i kurczakiem '
  Proszę Państwa, oto danie ze szpinakiem, który jest rośliną jednoroczną z rodziny szarłatowatych, ew. z wyodrębnianych osobno komosowatych. Warzywo zawiera w sobie 0 mg cholesterolu, 79 mg sodu, 558 mg potasu… i w sumie kogo to ma obchodzić? Ważne jest, że pięknie łączy się z makaronem na kolejnym filmie z serii Kuchnia Trzynastego Schronu.

  Szpinak z makaronem i kurczakiem - przepis.

  Tak więc szpinak zdrowy jest, a poniższy film to udowadnia!

  [Czytaj całość newsa]

  Podgląd newsa | Skomentuj newsa

  10 października 2017
  Wieczorek filmowy Trzynastego Schronu #22 - Blade Runner 2049 - 1:02 - Squonk
  Ilustracja do nowiny 'Wieczorek filmowy Trzynastego Schronu #22 - Blade Runner 2049
  Po 35 latach, na ekrany kin trafiła kontynuacja historii z filmu Blade Runner, znana w Polsce pod nazwą Łowca androidów. W ekranowym świecie mija 31 lat, więc powrót do historii jeszcze bardziej robi się naturalny. Także dla bohaterów pierwszego filmu.

  Oszałamiające widowisko, noszące tytuł Blade Runner 2049 od 6 października gości na ekranach polskich kin. Natomiast w sieci, konkretniej w serwisie YouTube, na kanale studia Warner Bros można zapoznać się z filmami, które mają za zadanie wprowadzić w świat nowego Łowcy androidów.

  Blade Runner 2049 - 'Black Out 2022' to film w konwencji anime, pokazujący jak doszło do ważnego dla historii tego świata, zaciemnienia. W Blade Runner 2049 - '2036 Nexus Dawn' pojawia się najważniejszy, drugoplanowy bohater filmu - Niander Wallace. Zaś Blade Runner 2049 - '2048 Nowhere to Run' ma niejako wprowadzić we właściwą historię, dziejącą się w 2049 roku.

  Blade Runner to dziś kultowe i ponadczasowe dzieło X muzy, które nie musi być już wyjaśnianie, tłumaczone i interpretowane w łopatologiczny sposób. Bowiem to wszystko robią rzeczy inspirowane nim. Patrząc na Blade Runner 2049 można już chyba powiedzieć to samo. Żadne wprowadzenia, czy wyjaśnienia mogą być zbędne, gdyż film bardzo blisko zbliża się do granicy dzieła absolutnego. No ale jeśli sam reżyser Denis Villeneuve zaprasza, to czemu nie skorzystać i nie obejrzeć.

  Filmy do obejrzenia za pomocą schronowego kanału YouTube.
  - Blade Runner 2049 - 'Black Out 2022'
  - Blade Runner 2049 - '2036 Nexus Dawn'
  - Blade Runner 2049 - '2048 Nowhere to Run'

  Podgląd newsa | Skomentuj newsa

  05 października 2017
  Wiesław Michnikowski (1922 - 2017) - 22:23 - Squonk
  Ilustracja do nowiny 'Wiesław Michnikowski (1922 - 2017)'
  Podczas poznawania historii, a zwłaszcza okresu który miał wpływ na czas w jakim się obecnie żyje - w Polsce będzie to czas po zakończeniu II wojny światowej - do człowieka zaczyna docierać skomplikowany obraz mechanizmów i zależności, które wówczas wpływały na rzeczywistość. Sentymenty i wspomnienia karzą kierować się w barwną stronę widzenia świata przez różowe okulary. Zaś twardy realizm zmusza do zmierzenia się z okrucieństwem i brutalnością, którego pełno w każdej postaci. Do tej pory więc trwają zmagania z rozliczeniem okresu tzw. Polski Ludowej, i tego czym ona tak naprawdę była.

  Jakimikolwiek określeniami ten okres nie został by nazwany, to to co w nim jest warte docenienia to kultura. Zwłaszcza ta, której dzieła powstały w okresie pomiędzy końcem stalinowskiego socrealizmu, a początkiem lat 70-ch XX. Czyli za tzw. czasów Gomułki, okresie w którym faktyczna władza znajdowała się właśnie w rękach pierwszego sekretarza Komitetu Centralnego Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej Władysława Gomułki.

  To właśnie w tym okresie rozkwitł aktorski, kabaretowy, filmowy oraz teatralny talent Wiesława Michnikowskiego, którym aktywnie obdarzał nas do 2007 roku. Z wyglądu pozornie "podobny do nikogo" a zwłaszcza do urzędnika niskiego szczebla, uderzał w nieprzekonanego jeszcze odbiorcę swoim głosem oraz mimiką. Dwie skrajne, choć charakterem podobne do siebie role jakie grał Michnikowski, czyli dubbing Papy Smerfa i Jej Ekscelencja w Seksmisji idealnie pokazują jego możliwości. A to przecież tylko wycinek, który akurat mnie jest najlepiej znany.

  Tak, tamten czas z Wiesławem Michnikowskim był po prostu ciut bardziej kolorowy. I tak go pamiętajmy.

  Podgląd newsa | Skomentuj newsa

  30 września 2017
  Fallout za darmo na Steam! - 6:40 - Squonk
  Ilustracja do nowiny 'Fallout za darmo na Steam!'
  Z okazji 20 rocznicy amerykańskiej premiery Fallouta, do jutra do godziny 9:59 (30 września 23:59 czasu pacyficznego) w serwisie Steam gra jest dostępna za darmo!

  Posiadając konto tamże, można do niego dodać angielską wersję językową gry, i tym samym powiększyć swoją kolekcję posiadanych wydań i wersji tytułu bez którego - cytując klasyka - nie było by niczego. No a na pewno Trzynastego Schronu 😉

  Fallout na Steam - link do sklepu.

  Podgląd newsa | Skomentuj newsa

  27 września 2017
  Afterbomb Madness - udostępniony scenariusz do drugiej edycji gry - 22:41 - Squonk
  Ilustracja do nowiny 'Afterbomb Madness - udostępniony scenariusz do drugiej edycji gry'
  Informacja prasowa od wydawcy gry fabularnej Afterbomb Madness.

  Udostępniony został scenariusz do drugiej edycji gry fabularnej Afterbomb Madness.

  Bohaterowie graczy są wygnańcami z Orbitalnego Azylu lub znajdującymi się w nie lepszym położeniu ofiarami bezlitosnego prawa, panującego na pustkowiach. Ich skomplikowana sytuacja szybko staje się jeszcze bardziej złożona. Wkrótce potem okazuje się, że od ich przetrwania zależy także życie wielu innych ludzi. Czy Draby i Żylety dadzą drugą szansę społeczeństwu, które ich zawiodło? A może raczej odpłacą pięknym za nadobne?

  Darmowy plik PDF można pobrać z oficjalnej strony.

  -----

  Schronowa recenzja Afterbomb Madness - druga edycja: kliQ.

  Podgląd newsa | Skomentuj newsa

  23 września 2017
  Zabiorą chlebek Trzynastemu Schronu #4 - 22:48 - Squonk
  Ilustracja do nowiny 'Zabiorą chlebek Trzynastemu Schronu #3'
  Po paru miesiącach formalnoprawnych zmagań udało nam się w końcu ponownie zarejestrować nasze schronowe stowarzyszenie - Kolektyw Trzynasty Schron - naszego wydawcę oraz właściciela. W jego regulaminie (bo na razie to stowarzyszenie zwykłe) zostały zapisane m.in. takie cele:

  2) popularyzacja wśród społeczeństwa, zwłaszcza wśród młodzieży fantastyki PA;
  3) działalność naukowo-badawcza nad fantastyką PA,
  .

  Reasumując: mamy papiery oraz prawne możliwości by się zajmować postapami 😁

  A jak powszechnie wiadomo, źródłem wszelkich postapów jest otaczająca nas rzeczywistość. Czyli również pogoda. Otóż w mijającym tygodniu przez media przetoczyła się fala newsów ostrzegających przed zbliżającą się "zimą stulecia". Dla osób nie obeznanych z tym jak działają współczesne media, takie informacje mogą być kolejnym klockiem budującym narrację że jest np. źle, lub mogą być powodem do wzruszenia ramion. I tak źle, i tak nie dobrze, bo nie zbliża się to do sedna sprawy jakim powinno być rzetelne przekazywanie informacji, a nie powielanie fake newsów. Pogoda jak i zagrożona demokracja - w obu przypadkach histeria jest niewskazana.

  [Czytaj całość newsa]

  Podgląd newsa | Skomentuj newsa

  19 września 2017
  Andriej Lewicki - Antymir. Wojna - recenzja - 0:39 - Veskern
  Ilustracja do nowiny 'Andriej Lewicki - Antymir. Wojna - recenzja'
  Idea rozwinięcia i ewolucji uniwersum S.T.A.L.K.E.R. bardzo przypadła mi do gustu. Trylogia gier komputerowych stanowi jedne z moich ulubionych Shooterów / Survival, zabawę można potężnie zmienić modyfikacjami, a sam świat gry jest rozbudowany i ciekawy na tyle, że potrafił wciągnąć gracza bez reszty i zostawić miejsce na kilka całkiem udanych serii książkowych. Próba posunięcia akcji do niedalekiej przyszłości wydaje się logicznym i ciekawym rozwiązaniem, które może dodać kolejną warstwę intrygi i głębi do tego uniwersum. Jak więc udało się to Wojnie - czy stanowi kolejny logiczny krok dla serii opisującej dalsze losy świata S.T.A.L.K.E.R., czy też może próbuje zmienić zbyt wiele na zbyt małej przestrzeni?

  Pierwsza odsłona serii Antymir była dla mnie ciekawą reinterpretacją i kontynuacją uniwersum STALKERa. Umiejscowiona w tym samym świecie, eksplorująca nierzadko te same lokacje, jednak podlana zupełnie innym klimatem i tonem. Świat oryginalnych trzech gier STALKER był subtelny – działający raczej na granicy horroru czy thrillera niż klasycznego postapo i sci-fi. Antymir: Wstęga natomiast działał niemalże na granicy postapokaliptycznego science fiction podobnego Falloutom – oferując dobrą dozę horroru, jednak przy tym znacznie rozwijając pomysł "Artefaktów" i ich zastosowania we współczesnym świecie. Jak zatem rozpoczęte wątki kontynuuje drugi tom sagi – Wojna?

  Całość recenzji pod tym linkiem.

  Podgląd newsa | Skomentuj newsa

  14 września 2017
  Wieczorek filmowy Trzynastego Schronu #21 - Noe - 23:16 - Squonk
  Ilustracja do nowiny 'Wieczorek filmowy Trzynastego Schronu #21 - Noe
  Dziś, w Wieczorku filmowym Trzynastego Schronu, film o którym dowiedziałem się z fejsbukowej strony projektu Leksykon filmów postapokaliptycznych, w którym jego twórca zamieścił o nim taką notkę.

  Noe to wśród filmów postapokaliptycznych dzieło wyjątkowe, ponieważ przez cały czas jego trwania na ekranie pojawia się tylko jedna postać, zagrana przez Roberta Straussa - znakomitego, aczkolwiek nie do końca docenionego aktora będącego wtedy u schyłku kariery. Obraz mógł nigdy nie ujrzeć światła dziennego, bowiem po zrealizowaniu zdjęć w 1968 roku reżyser zbierał fundusze aż pięć lat, by móc w fazie postprodukcji zająć się montażem i muzyką. Ostatecznie film został w 1975 roku wyświetlony na kilku festiwalach, po czym zniknął z obiegu na ponad 30 lat - szeroka publiczność zyskała do niego dostęp dzięki wydaniu DVD, które ukazało się na rynku amerykańskim dopiero w 2006 roku.

  [Czytaj całość newsa]

  Podgląd newsa | Skomentuj newsa

  07 września 2017
  Leksykon filmów postapokaliptycznych. Tom 1 - przedsprzedaż - 23:04 - Squonk
  Ilustracja do nowiny 'Leksykon filmów postapokaliptycznych. Tom 1 - przedsprzedaż'
  Pisać o filmach, to jak tańczyć o architekturze - można by sparafrazować słowa samego wielkiego Franka Zappy. Jednak z drugiej strony kto jak nie my, Trzynasty Schron, udowadniamy od lat, że bardzo dobrze potrafimy analizować kulturę postapokaliptyczną, poprzez właśnie pisanie o filmach. A teraz ktoś jeszcze stanie razem z nami na polu zmagań. To Adam Horowski, autor książki Leksykon filmów postapokaliptycznych. Tom 1, której premierę przewidziano na 30 października 2017.

  Informacja na stronie projektu jasno i wprost mówi o co chodzi.

  Interesujesz się tematyką postapo? Chcesz się dowiedzieć więcej na temat swoich ulubionych filmów? A może jesteś przekonany, że w tym gatunku nic Cię już nie zaskoczy? Teraz masz okazję zapoznać się z kompletnym przewodnikiem po filmach i serialach ukazujących świat po zagładzie – zarówno tych znanych, jak i zapomnianych perłach, arcydziełach i produkcjach klasy B, obrazach współczesnych i sprzed kilkudziesięciu lat, realizowanych na sześciu kontynentach.

  Zamów w przedsprzedaży, a otrzymasz egzemplarz książki za najniższą cenę i z autografem autora!


  W pierwszym tomie zawarte zostały filmy od takich tytułów jak 12 małp do O-bi, o-ba: Koniec cywilizacji. Książkę można zamówić w przedsprzedaży w cenie 44,90 zł.

  Leksykon filmów postapokaliptycznych - strona projektu.

  [Czytaj całość newsa]

  Podgląd newsa | Skomentuj newsa

  03 września 2017
  Bilety na Festiwal Fantastyki Twierdza - 12:49 - Squonk
  Ilustracja do nowiny 'Bilety na Festiwal Fantastyki Twierdza'
  Informacja prasowa od organizatorów Festiwalu Fantastyki Twierdza.

  Festiwal Fantastyki Twierdza jest już coraz bliżej! W dniach 8-10 września, w Twierdzy Boyen w Giżycku, odbędzie się impreza na którą nadal można kupić bilety, poprzez serwis eBilet.pl.

  Festiwal Fantastyki Twierdza - strona imprezy.

  Podgląd newsa | Skomentuj newsa

  Afterbomb Madness - druga edycja - recenzja - 10:41 - Stary Wujek
  Ilustracja do nowiny 'Afterbomb Madness - druga edycja - recenzja'
  Niektórzy ludzie wypoczywają na wakacjach jedynie siedząc we własnym domu, innym potrzebny jest daleki wyjazd od miejsca zamieszkania. Tego roku przekroczyłem kilka granic, żeby w gorącym klimacie czarnogórskich nocy uciec od dnia codziennego jeszcze dalej… w swoją wyobraźnię, za sprawą Drugiej Edycji gry RPG Afterbomb Madness, dostarczoną Trzynastemu Schronowi przez jej twórcę – Rafała Olszaka.

  Wiem, że nie zrozumiecie mojego życia, gdyż nigdy nikogo z Was przy mnie nie było. Wydaje się, że jestem zwykłym, szarym człowiekiem, ale to bagaż moich doświadczeń pozwala mi na odgrywanie tej roli... kolejnej roli. I nieraz nie mam pojęcia, który świat jest prawdziwy.

  To był gorący poranek. Słońce paliło niczym Atomowy Rozbłysk. Uwielbiam dni, kiedy natura pokazuje mi że żyję - męcząc się z gorąca. Niespodziewanie odezwał się dźwięk domofonu i chwilę później wpuściłem listonosza, który wdrapując się na ostatnie piętro, niósł w swoim plecaku Drugą Edycję polskiej gry RPG Afterbomb Madness


  Całość recenzji pod tym linkiem.

  Podgląd newsa | Skomentuj newsa

  Trylogia Denisa Szabałowa w schronowym spojrzeniu - 0:46 - Squonk
  Ilustracja do nowiny 'Trylogia Denisa Szabałowa w schronowym spojrzeniu'
  Spójrz, bracie, choć raz, trzeźwo na świat,
  Ceń nauki wszystkie, jeśli masz ambicje,
  Gdy nadejdzie czas, zawoła nas,
  Znajdzie nas nad rzeką szumem drzew z daleka.

  Przygoda, przygoda, każdej chwili szkoda,
  Świat jest piękny, czy to znasz?
  Otwórz oczy, patrz, otwórz oczy, patrz!
  La, la, la... otwórz oczy, patrz.


  To nie jest pomyłka, że tekst piosenki Przygoda zespołu Wiślanie 69 stanowi zajawkę do recenzji trzech powieści Denisa Szabałowa, noszących tytuły zaczynające się od Prawo do.... Coś bowiem z młodzieńczej przygody w nich jest. Pierwszych doświadczeń, odkryć, nauki, których plon będzie zbierany w dorosłym życiu. I tych chwil, gdy chciało by się do tego czasu wrócić. Albo nawet zacząć od nowa...

  Uniwersum stworzone przez Dmitrija Głuchowskiego, przekazane następnie w formie franczyzy innym autorom, dało im możliwość kreacji niezliczonej ilości światów, bohaterów, problemów do rozwiązania. Zmagania z dinozaurami? Da się to zrobić. Hybrydy ludzi i roślin? Nie ma problemu. Podróże w czasie i przestrzeni? Hmm... Czy miks broni atomowej z biologiczną, użytej w wojnie która rozpoczyna historię świata Głuchowskiego, byłby w stanie i za to odpowiadać?

  Całość recenzji pod tym linkiem.

  Podgląd newsa | Skomentuj newsa

  02 września 2017
  Andriej Lewicki - Antymir. Wojna - od czerwca w księgarniach - 23:44 - Squonk
  Ilustracja do nowiny 'Andriej Lewicki - Antymir. Wojna - od czerwca w księgarniach'
  Informacja prasowa od Fabryki Słów.

  Najnowsza książka Andrieja Lewickiego Wojna to druga część (pierwsza Wstęga miała premierę w zeszłym roku) kilkutomowej opowieści. Bohaterowie Chemik i Garsteczka znowu wkraczają do zony.

  Już myśleli, że mają zwycięstwo w zasięgu ręki. Wiedźmak dostał się do Zagubionego Miasta, a oni deptali mi po piętach. Tylko skąd mieli wiedzieć, że miasto jest tylko nieistotnym punktem przerzutowym, a szaman wybiera się o wiele, wiele dalej? "Dalej" - czyli dokąd w ogóle? Czy może być coś jeszcze bardziej tajemniczego, zakazanego i nieznanego, niż owiane legendami centrum Sektora? Okazuje się, że tak. Były żołnierz Garsteczka, zabójca i najemnik Czerwony Kruk oraz uwięziony w ciele mutanta Chemik już wkrótce też to zrozumieją. Zrozumieją - ale nie pojmą. Bo czegoś TAKIEGO po prostu nie mogli się spodziewać.

  [Czytaj całość newsa]

  Podgląd newsa | Skomentuj newsa

  28 sierpnia 2017
  Już 13 września premiera nowej książki w Uniwersum Metra 2033! - 1:13 - Squonk
  Ilustracja do nowiny 'Już 13 września premiera nowej książki w Uniwersum Metra 2033!'
  Informacja prasowa od Wydawnictwa Insignis.

  Do Uniwersum Metra 2033 powraca Tullio Avoledo, znany i ceniony nie tylko w rodzinnych Włoszech autor Korzeni niebios, z kontynuacją losów księdza Danielsa pt. Krucjata dzieci.

  Historia lubi się powtarzać. Zniszczonemu Mediolanowi znów grozi zagłada atomowa, a dzieci przygotowują nową wyprawę krzyżową. Czy mają szansę, czy też – jak niegdyś – religijni fanatycy poprowadzą ich na bezsensowną śmierć? Czy prawdziwymi potworami są mutanty, które zajęły ruiny Mediolanu, czy ludzie ukrywający się pod miastem? Czy jest miejsce dla Boga tam, gdzie wiara spłonęła w atomowym ogniu, i po czyjej jest On stronie?

  Dmitrij Głuchowski powiedział o autorze, że jeśli któregoś z twórców Uniwersum Metra 2033 miałby nazwać prawdziwym mistrzem, to byłby nim właśnie Tullio Avoledo. Bywa twardy, a nawet okrutny, ale potrafi też wzruszyć do łez.

  Krucjatę dzieci Tullio Avoledo można zamawiać w przedsprzedaży.

  Uwaga: Krucjata dzieci to kontynuacja Korzeni niebios. Można ją jednak czytać samodzielnie.

  Podgląd newsa | Skomentuj newsa

  25 sierpnia 2017
  Aktualizacja apokaliptyczna [08/2017] - 3:43 - Squonk
  Ilustracja do nowiny 'Aktualizacja apokaliptyczna [08/2017]'
  Zgodnie ze schronową tradycją, letnia aktualizacja naszych zasobów miała mieć swoją premierę w dniu 15 sierpnia. Czyli w Święto Wojska Polskiego. Jednak apokaliptyczne wydarzenia, związane ze skutkami nawałnic z nocy z 11 na 12 sierpnia, które przeszły przez północną Polskę, skutecznie zaburzyły tok przygotowań do publikacji.

  No ale w końcu się udało, i już jest!

  [Czytaj całość newsa]

  Podgląd newsa | Skomentuj newsa

  Szukaj>> | Archiwum >>

  X Apoc - Trzynasty Schron [ v 1.0 ] & PHP by Hammer