<< Powrót do Solucji F1
BROTHERHOOD OF STEEL - BRACTWO STALI

Jest to Cytadela w której władze utrzymuje Generał Maxon (wraz z radą). Bractwo Stali powstało z resztek armii USA. Ich ideą jest, by Ameryka znowu stała się mocarstwem, chcą odbudować dawny ład. Odziały Bractwa specjalizują się w tępieniu raidersów mutantów i innego pustynnego tałatajstwa :-). Ich system działań jest następujący: rekrutują młodzież i biorą pożywienie z pobliskich miast w zamian za ochronę, czasem skupują coś od handlarzy z Hub, ale we wszystkim są bardzo ostrożni (jak powiedziała Dharma: "ostrożność jest życiem w dzisiejszych czasach"). Niejeden śmiałek chciał już skraść technologie Bractwa, jednak nikomu się nie udało wygrać z paladynami w lśniących Pancerzach Wspomaganych. Wszystko podąża w dobrym kierunku, jednak cała cytadela zmartwiła się ostatnimi wynikami autopsji wykonanym przez Vree, okazuje się że ktoś specjalnie tworzy mutantów. Całe Bractwo pozostaje w stanie gotowości bojowej, wszystkie działania pozostają owiane tajemnicą...

Oprowadzenie:

Nietypowo zacznijmy zwiedzanie bunkra od najniższego poziomu, na którym spotkamy generała Maxsona. Zaproponuj mu zwiad północy, ale nie żądaj zapłaty. Wspomnij jedynie o broni, a generał poleci rozmowę ze swoją asystentką.

Na trzecim poziomie znajdziesz zbrojmistrza, Kyle'a. Możesz od niego otrzymać Pancerz Wspomagany, inkasując przy tym nieco punktów doświadczenia. Zaproponuj zdobycie dla niego części. Od razu uprzedzi cię, że nie będzie to łatwe, a samą zbroję i tak będziesz musiał zmontować własnoręcznie. Po wykonaniu zadania 2. porozmawiaj z Michaelem na poziomie pierwszym i zapytaj o brakujące części. Powiedz, że masz upoważnienie, wspomnij o formularzach. Przyda się wysoka umiejętność "retoryki". W końcu uda ci się go namówić, a sam Michael poprosi cię, żebyś się tym nie chwalił. (Części można też podobno ukraść z szafki w pokoju Rhombusa, choć mi się to nigdy nie udało. Zapewne przydaje się wysoka umiejętność "skradania" i "talenty złodziejsko-włamujące"). Ze zdobytą częścią wróć do Kyle'a, napraw pancerz - przyda się ok. 70% umiejętności "naprawy" - i zgarnij 500 PD. (Po wszystkim porozmawiaj z Michaelem - otrzymasz drobny prezent).

Na trzecim poziomie znajdziesz także bibliotekę. Vree wtajemniczy cię w wiedzę o holodyskach, a używając komputerów, które wskaże, podniesiesz swoje umiejętności naukowe. Nie zapomnij zapytać jej o dyski z historią Bractwa oraz z wynikami badań nad mutantami - wiedza ta przyda się w ostatecznej rozgrywce z Mistrzem.

Na poziomie drugim znajdziesz medyka. Dzięki niemu możesz podnieść swoje główne atrybuty: siłę, percepcję, wytrzymałość, inteligencję i zręczność. Musisz być jednak gotowy na wydanie 20 000 kapsli i przeznaczenie na zabiegi kilkunastu tygodni, ale opłaca się.

Na poziomie pierwszym możesz podnieść współczynniki "walki wręcz" i "broni białej", przyglądając się kadetom w sali treningowej.

Po wizycie w Bazie Wojskowej (wystarczy, że wejdziesz do lokacji i zobaczysz mutantów; nie musisz wszczynać walki przy pierwszej wizycie tam) złóż raport Maxsonowi. Otrzymasz 1500 PD oraz zostaniesz poproszony przez Radę Starszych o wyrażenie swojej opinii i zaproponowanie planu działania. Przekonaj starszyznę o niebezpieczeństwie, a wówczas, gdy już udasz się do Bazy, na miejscu pojawią się żołnierze Bractwa.

⇒ Powrót

Zadania dla Bractwa Stali:

1. Zostań kadetem. (Become an Initiate.)

Zadanie otrzymujesz od Cabbota, jednego ze strażników stojących przed wejściem. Musisz udać się do tajemniczego Blasku, daleko na południu, i dostarczyć Bractwu dowód, że tam byłeś. Na miejscu znajdziesz Taśmę Starożytnego Bractwa (The Brotherhood Tape). Oddaj ją Cabbotowi, a otrzymasz 2000 PD oraz pozwolenie na wejście do bunkra Bractwa. Więcej na ten temat znajdziesz w opisie lokacji Glow - Blask.

⇒ Powrót

2. Ocal kadeta z Hubu. (Rescue Initiate from the Hub.)

To zadanie otrzymujesz od Talusa z poziomu pierwszego bunkra, ale może zostać usunięte z PipBoya jeszcze przed wizytą w Bractwie. Kadet jest przetrzymywany we wschodniej dzielnicy The Hub, na północ od domu Harolda. Po krótkiej walce z bandytami wystarczy z nim porozmawiać i oznajmić, że jest wolny. Wróć do Bractwa i porozmawiaj z Talusem. Otrzymasz 1500 PD oraz możliwość wyboru uzbrojenia, w tym Pancerza Wspomaganego. Więcej frajdy daje jednak skompletowanie zbroi na własną rękę (opisałem całą procedurę powyżej), choć wymaga to także większych umiejętności postaci.

⇒ Powrót

© Mcornic, Veron

<< Powrót do Solucji F1